PODŁOGA DĘBOWA GLOBALWOOD ® PRZYJAZNA DZIECIOM

By 18 stycznia, 2019 29 stycznia, 2019 Aktualności

W pewnym etapie życia u wielu z nas przychodzi czas na ogromną zmianę i niebyle jakie wyzwanie jakim są narodziny dziecka. Niektórzy planują ten krok długo i skrupulatnie, inni zaś decydują się bardziej spontanicznie. W obu przypadkach stajemy na głowie, by stworzyć z tej chwili bajkę, w której główną rolę pełnić będzie nasza pociecha. Przygotowując się do tego wspaniałego wydarzenia niejednokrotnie zastanowicie się czy najbliższe otoczenie jest już odpowiednio przygotowane dla małego człowieka. Czy miejsca nie jest za mało? Czy jest wystarczająco przyjaźnie? Jak zadbać o najwyższy poziom bezpieczeństwa? W tym momencie część rodzin decyduje się na budowę domu, zamianę lokum czy choćby drobny remont mając na uwadze dobro nowego członka rodziny.

Cztery kąty zaczynają wypełniać się ochraniaczami na rogach mebli, pojawiają się nakładki na gniazdkach elektrycznych, przejścia zostają zabarykadowane barierkami, a nasze drogocenne przedmioty lądują na górnych półkach. W mieszkaniu pojawia się także ten specjalny pokój, który wypełnia się równie specjalnymi zabawkami, które będą towarzyszyć potomkowi przez długi czas. Wybierasz wtedy to, co uważasz za bezpieczne, sprawdzone i przyjazne dzieciom. Warto wówczas pójść o krok dalej i pomyśleć również o podłodze – rzecz trywialna, a jednak to na niej bobas spędzi pierwsze lata życia – przeraczkuje, a następnie przejdzie naprawdę kawał drogi. Zadbaj o to! Dość popularnym wyborem rodziców są puszyste dywany, miękkie wykładziny czy nawet panele lakierowane. Obaw jest mnóstwo i naturalnym jest, że staramy się im zapobiegać. Jednak to co wydaje nam się na pierwszy rzut oka rozsądne czasem wynika po prostu z niewiedzy – z tego powodu powstał ten artykuł.

Kierując się w stronę miękkich podłoży na uwadze mamy przede wszystkim ich główną i wspomnianą już cechę – miękkość. Długie włosie dywanu ma uchronić wrażliwe kolanka przed siniakami przy okazji dbając, by szkrab czuł ciepło i nie wyziębił się. Wybierający panele myślą natomiast niejednokrotnie o nadciągającej fali spadających przedmiotów i rys, które udekorują powierzchnię. Należy zastanowić się jednak czy pofalowana, miękka, niestabilna powierzchnia sprzyja nauce chodzenia, a warstwy lakieru znajdujące się na panelach służą płucom maluszka.

A gdyby tak drewno? Na pewno wielu z Was przeszło to przez głowę, ale – w perspektywie dziecka – równie szybko z niej wyszło. Przez laików podłogi drewniane mogą być uważane za bardzo drogie, twarde, zimne i wrażliwe na uszkodzenia, których nie da się już naprawić, a co za tym idzie – nieprzyjazne maluchom. Otóż nic bardziej mylnego! Żaden z powszechnie stosowanych materiałów nie pozwoli małym podróżnikom stąpać twardo po ziemi tak, jak podłogi dębowe marki GLOBALWOOD®. Twarda, gładka, drewniana (a w dodatku dźwiękochłonna!) powierzchnia trzymająca ciepło zapewni stabilizację, pewny krok przy nauce chodzenia, a więc prawidłowy rozwój, dbając jednocześnie by nie wyziębić rączek przy raczkowaniu ani pupy przy codziennej zabawie. Jeżeli chodzi o zabawę – nie bój się rys! Podłodze olejowanej nie są one straszne! Podczas gdy popularne lakiery tworzą twardą, chemiczną skorupę, w której łatwo pozostawić głębokie ślady, olej jest miękki i wchłania się w drewno. Nie łuszczy się, a powoli zużywa, dzięki czemu nałożenie nowej warstwy nie stanowi żadnego problemu i nie wymaga kompletnego wyczyszczenia starej, a o słowie „chemiczny” możesz zapomnieć. Stosowany w impregnacji naszych podłóg dębowych  olejowosk marki OSMO to mieszanka olejów i wosków naturalnego pochodzenia! Czy zaskoczę Państwa jeśli powiem, że takich samych środków używa się w produkcji drewnianych zabawek mając na uwadze, że spędzą długi czas w rączkach, a być może też parę chwil w buzi? Gwarantujemy, że spędzając czas na podłogach naszej marki bobas jest wolny od sztucznych czynników, a przy minimalnym wkładzie będzie także wolny od zarazków. Dębowe powierzchnie olejowane są bowiem jednym z najłatwiejszych do utrzymania w czystości materiałów, gdyż brud nie ma gdzie wniknąć, a powierzchnię możemy z łatwością odkurzyć i przetrzeć. Drewno olejowane nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu!

Podsumowując, teraz wiedzą Państwo, że nie taki diabeł straszny, jak go malują, a podłoga drewniana w gruncie rzeczy może stanowić solidny fundament, okazać się trafionym wyborem w perspektywie nadchodzących zmian. Marka GLOBALWOOD® oferując Państwu podłogi dębowe warstwowe pragnie przekazać wraz z nimi wiedzę oraz lata doświadczenia, które nabyliśmy podczas długiej drogi do momentu, w którym znajdujemy się dziś, mogąc polecić rozwiązania bezpieczne, sprawdzone i proste! Nie musisz przejmować się ogrzewaniem podłogowym, obawiać pazurów domowego pupila, ani odkładać pieniędzy przez lata. Nasze produkty są dla Ciebie!

Autor : Marcin Frąckowiak

Facebook

Facebook GLOBALWOOD®