Wyjątkowa roślina – Bambus

By 11 października, 2016 26 października, 2017 Aktualności

W tym artykule z cyklu: „Podróże śladami produktów marki GLOBALWOOD®” zapraszamy do Chin. Chiny są trzecim co do wielkości krajem świata, w którym mieszka prawie 25% ludności naszej planety. Występuje tam bardzo duże zróżnicowanie geograficzne – powierzchnia kraju obejmuje zarówno wyspy, niziny, wyżyny jak i góry. Każdy turysta znajdzie w Chinach coś dla siebie: pasjonaci wspinaczek górskich mogą wędrować przepięknymi szlakami, wielbiciele nowoczesnej architektury z pewnością znajdą swoje miejsce w jednych z największych miast świata. Miłośnicy historii i antropologii zachwycą się Zakazanym Miastem bądź Wielkim Murem Chińskim. No i rośnie tam bambus…

 

Bambus jest specyficzną rośliną dla tropikalnych i subtropikalnych regionów Chin, którą można uznać za jedno z bogactw naturalnych tego kraju. W zależności od gatunku może on przyjmować różne formy – od płożących, poprzez krzewiaste do drzewiastych. W fazie intensywnego wzrostu przyrasta nawet 30 cm dziennie. Jest wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu, przez co w wielu krajach uznawany jest za najważniejszy materiał towarzyszący w codziennym użytku. Z jego ziaren można wypiekać chleb. Jadalne są również młode pędy bambusa, które zawierają mnóstwo witamin i minerałów oraz błonnika pokarmowego. Jednakże najszersze zastosowanie mają drewniejące pędy, które wykorzystuje się przy konstrukcjach domów, mostów, a także do produkcji wielu akcesoriów kuchennych.
Bambus to również świetny materiał na podłogi, które w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Warto podkreślić, że spośród dostępnych w Polsce podłóg bambusowych, jedynie wśród produktów marki GLOBALWOD® znajdziemy siedem dekorów, z których każdy posiada certyfikatFSC 100%. Zainteresowanych odsyłamy do odpowiedniej zakładki .

Czy wiesz, że: panda wielka żyje tylko na terenie Chin. Jest symbolem narodowym tego państwa. Choć jest zaliczana do zwierząt drapieżnych, to jej głównym pokarmem są pędy bambusa (dorosły osobnik może ich zjeść nawet kilkadziesiąt kilogramów dziennie!).

Facebook

Facebook GLOBALWOOD®