Wydajność 99,6%

Montaż w 1 dzień

+7ºC w 30 minut

DREAM HEAT

System ogrzewania podłogowego który zapewnia wysoki komfort i wydajność!

Ogrzewanie podłogowe Dream Heat to luksusowy, cichy, wygodny i przede wszystkim niewidoczny system grzewczy. Ogrzewanie znajduje się pod podłogą. Można je łatwo kontrolować za pomocą termostatu lub aplikacji na telefonie. Ogrzewanie można ustawić z dokładnością do 0,1 ºC żądanej temperatury. W porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi ogrzewanie na podczerwień znacznie szybciej nagrzewa pomieszczenie. Podłogi ogrzewane przy pomocy foli Dream Heat mogą podnieść temperaturę nawet o 7 stopni w ciągu zaledwie 30 minut. Całe pomieszczenie będzie ogrzewane równomiernie, co jest lepsze niż w przypadku tradycyjnych grzejników. Dream Heat nie ma części, które wymagałyby kontroli lub konserwacji i nigdy się nie psuje. System działa płynnie i bezproblemowo. Jest niezwykle wydajny, zamienia do 99% energii elektrycznej na ciepło. A co za tym idzie niezwykle ekonomiczny, przyjazny dla portfela!

Ogrzewanie podczerwienią – jaki ma wpływ na zdrowie?

Ciepło podczerwieni jest zdrowe i bezpieczne dla domowników. Jest odpowiednikiem najbardziej naturalnego źródła ciepła – światła słonecznego. Ciepło podczerwone jest od lat wykorzystywane w służbie zdrowia oraz podczas fizjoterapii oraz uważane jest za zdrową formę ogrzewania. Folia grzewcza Dream Heat jest dobra dla alergików i osób wrażliwych na kurz i inne cząsteczki w powietrzu, ponieważ ogrzewa bezpośrednio przedmioty i osoby w pomieszczeniu, a nie powietrze co zapobiega ruchowi powietrza i wzrostowi pyłków, roztoczy, bakterii i kurzu. Korzystanie z technologii podczerwieni pomóc w utrzymaniu optymalnej wilgotności powietrza w całym domu, a także wysuszyć ściany i sufity, aby zapobiec pleśni i grzybom.

Tanie ogrzewanie

System ogrzewania przy użyciu foli na podczerwień porównując do wszystkich powszechnie stosowanych systemów grzewczych jest zdecydowanie rozwiązaniem najszybszym i najtańszym jeśli chodzi o montaż. Wybierając folie grzewcze nie potrzebujesz dodatkowej przestrzeni na kotłownie, piec, komin, rury, pompę wodną oraz grzejniki.
Folie grzewcze Dream Heat tworzą praktycznie samowystarczalny system, który nie wymaga regularnych przeglądów i bieżącej konserwacji. Dzięki temu nie ponosimy dodatkowych kosztów, które zawsze występują w innych systemach grzewczych.
Dream Heat doskonale współpracuje z domowymi elektrowniami słonecznymi. Odpowiednia instalacja fotowoltaiczna obniża koszty ogrzewania do zera. Przy zastosowaniu konwencjonalnej mocy z sieci typowy średni koszt zużycia energii to tylko 2500 zł rocznie (dla domu o powierzchni 120 m² i zapotrzebowaniu na energię 70 kWh/m² rocznie, dane z 2021 r.).

Czy jest ekologiczna? 

Folia grzewcza na podczerwień nie emituje do atmosfery żadnych szkodliwych substancji, zmniejszając zużycie energii nieodnawialnej. Stanowi doskonałą alternatywę dla pieców na paliwo stałe, które zanieczyszczają atmosferę i powodują smog, pogarszając jakość powietrza i zdrowie mieszkańców. System Dream Heat jest również energooszczędny. Dostajemy tutaj dwa rodzaje ciepła: bezpośrednie (wysyłane podczerwienią przez folię) oraz pośrednie (odbierane i emitowane przez podłogę i wszystko w pomieszczeniu). W efekcie temperatura odczuwana przez mieszkańców jest o około 2-3 stopnie wyższa niż temperatura rzeczywista. Poprawia to komfort cieplny i zmniejsza zużycie energii. Ogrzewanie podczerwienią nie powoduje strat ciepła, które występują w konwencjonalnych systemach, gdy ciepło jest transportowane na duże odległości od pieca rurami do grzejnika. Dodatkowo fale ciepła emitowane przez folie wysuszają ściany, zwiększając ich właściwości izolacyjne.

Systemy Dream Heat zużywają do 60 mniej energii niż elektryczne grzejniki ścienne (systemy ogrzewania konwekcyjnego), ponieważ ciepło jest generowane przez podgrzewanie folii. Nie tylko początkowy koszt systemu Dream Heat jest niższy niż innych systemów grzewczych, ale także jego koszty bieżące (prąd). Nie ma potrzeby stosowania pieca, pompy ciepła ani grzejników z systemem ogrzewania na podczerwień. System Dream Heat jest całkowicie bezobsługowy, nie wymaga kotłowni ani komina. Jest bezawaryjna i nie generuje co roku kosztów utrzymania. Dzienne koszty eksploatacji są podobne do innych systemów grzewczych. Za pomocą przygotowanego przez nas kalkulatora możesz zobaczyć, jakie dzienne koszty eksploatacyjne Twojego domu mogłyby ponieść, gdybyś korzystał z systemu Dream Heat.

Kalkulator kosztów ogrzewania podczerwienią

0 złmiesięcznie
0 złrocznie

Szacunkowe koszty przy założeniu zużycia 75 kWh/rok/m², właściwego dla budynków o odpowiedniej izolacji cieplnej.