Aktualności

Panele winylowe – wybór

Wybór podłogi jest jednym z ważniejszych etapów w procesie aranżacji wnętrz. Wiele osób ma trudności z wyborem pomiędzy panelami winylowymi SPC a płytkami ceramicznymi. W rzeczywistości różnią się one pod wieloma względami.

 

  • Wzory powierzchni

Różnorodny druk paneli winylowych SPC to kolejna duża zaleta w porównaniu z ceramiką.

Zaczynając od słojów drewna, wzorów marmuru, technologii EIR (struktura synchroniczna), różnych tekstur, kolorów oraz wzorów, panele winylowe SPC dają większy wybór w dekoracji domu. Interesują Cię współczesne, nowoczesne, artystyczne lub rustykalne wnętrza? W podłogach winylowych SPC znajdziesz wszystkie rozwiązania.

Kolor powierzchni płytek ceramicznych jest stosunkowo jednolity.

  • Odporność na uderzenia

Podłogi winylowe SPC Globalwood ze sztywnym rdzeniem i powłoką UV są odporne na zużycie, plamy, zarysowania i uderzenia. Nie musisz się martwić, że Twoja podłoga ulegnie zniszczeniu, gdy upadnie kubek, garnek lub młotek. Nie musisz wpadać w panikę, jeśli Twoja podłoga będzie miała rysy lub wgniecenia w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Żywotność jest znacznie dłuższa w codziennym użytkowaniu.

Płytki będą pod tym względem mniej odporne. Musisz na to uważać.

  • Pochłanianie dźwięku

Panele winylowe SPC Globalwood  z najwyższej jakości podkładem IXPE mają lepsze właściwości pochłaniania dźwięku. Tłumienie transmisji dźwięku daje ci cichszą przestrzeń.

Płytki ceramiczne są pod tym względem mało konkurencyjne.

  • Antypoślizgowe

Panele winylowe SPC ze 100% wodoodporną powłoką, która zapobiega przesiąkaniu wody przez podłogę nie boją się wilgoci ani środowiska pleśni.

W porównaniu z płytkami lub innymi materiałami pokryciowymi panele winylowe SPC mają większy współczynnik tarcia.

Klasa antypoślizgowości podłogi Globalwood SPC R10 znajduje szerokie zastosowanie w kuchni, łazience, piwnicy czy miejscach komercyjnych takich jak biuro, centrum handlowe, dom opieki itp. Jest to dobry wybór szczególnie dla osób starszych i dzieci, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

  • Instalacja

Podłogi Globalwood SPC z systemem Click można zainstalować i cieszyć się nimi tego samego dnia. Możesz zainstalować je samodzielnie. Nie potrzeba gwoździ ani kleju. Proces instalacji jest bezpieczny i czysty. Co więcej, podłoga SPC to dobry wybór na renowację twojej starej podłogi!

Wręcz przeciwnie wygląda system instalacji płytek. Jest bardziej czasochłonny, potrzebuje specjalistycznych narzędzi oraz sporych umiejętności i doświadczenia.

  • Utrzymanie i pielęgnacja

Dzięki właściwościom paneli winylowych SPC, czyszczenie i konserwacja nie stanowią problemu. Nie są wymagane żadne dodatkowe środki konserwacyjne, takie jak woskowanie. Deski można wymieniać pojedynczo, gdy wymagają naprawy gdy ulegną uszkodzeniu.

  • Koszt

Podłoga winylowa SPC jest opłacalna, ze wszystkimi jej zaletami, średnia opłata za instalację jest niższa niż w przypadku podłóg z płytek ceramicznych.

Podczas układania płytek ceramicznych należy zadbać o stan podłoża. Musisz także przygotować zaprawę oraz wykonać szereg procedur, które zwiększają znacznie koszty materiałów i robocizny.

  • Wygodnie i przyjemnie pod stopami

Ze względu na swój skład wydajność sprężysta jest znacznie lepsza niż w przypadku płytek ceramicznych. Komfort użytkowania podłóg winylowych SPC jest bezkonkurencyjny w porównaniu do podłóg płytek ceramicznych.

  • Przewodność cieplna

Podłoga SPC ma dobrą przewodność cieplną i odprowadzanie ciepła. Systemy ogrzewania podłogowego nie powodują wypaczania podłogi. Jego izolacja termiczna jest lepsza niż płytek ceramicznych. Zimą możesz nawet boso chodzić po podłodze winylowej SPC i nie będzie ci zimno.

 

Nie ma wątpliwości, że panele winylowe SPC stały się najlepszym wyborem bez względu na to, czy chodzi o instalację domową, czy też do użytku komercyjnego.