Montaż

na click

Ciepła

Miła w dotyku

Ogrzewanie

podłogowe*

*tylko ogrzewanie wodne w połączeniu z montażem na klej.

7 warstw lakieru lub 2 warstwy oleju UV

Montaż na click

“Blisko natury”

Podłogi z bambusa prasowanego GLOBALWOOD® ofertowane w kolekcji „Blisko natury” cechują się unikatowym wyglądem oraz niespotykaną twardością. Oryginalne wybarwienia nadadzą Twym wnętrzom wyjątkowego charakteru, a za sprawą korzystania wyłącznie z wysokiej jakości materiałów zagwarantujemy Tobie satysfakcję z użytkowania parkietu przez długie lata. Wszystkie podłogi bambusowe GLOBALWOOD® wyposażone są w umożliwiający szybki oraz niesamowicie prosty montaż system CLICK, a dzięki zastosowaniu ekologicznych środków konserwujących najwyższej jakości utrzymanie podłogi w doskonałym stanie to tylko formalność.

Dekoracja domu nie ogranicza się tylko do mebli czy akcesoriów dekoracyjnych. Podłogi stanowią równie ważny element wykończenia przestrzeni i niejednokrotnie stanowią element, który odpowiada za to, by wnętrze stanowiło spójną całość. Obecne trendy pro-eko i zero waste powodują znaczący wzrost zainteresowania produktami „green” . Jednym z nich który wpisuje się w ten schemat, a jednocześnie śmiało rywalizuje z mainstreamem są podłogi bambusowe. Jeżeli szukasz informacji na temat tego typu rozwiązań, to doskonale trafiłeś!

 Poznaj zalety podłóg bambusowych

• Jest to materiał ekologiczny.
• Mają niepowtarzalne walory estetyczne ze względu na swoją budowę.
• Są odporne na uszkodzenia oraz czynniki biologiczne, a przy tym wciąż w pełni naturalne.
• Po montażu nie wymagają od użytkownika częstych konserwacji, są bardzo proste w utrzymaniu czystości.
• Cechują się długą żywotnością, lepszą niż wiele podłóg drewnianych.

 

Dzięki szybkiemu wzrostowi bambus jest idealną alternatywą, by zapobiegać (nadmiernej i niekontrolowanej wycince lasów, w tym lasów tropikalnych). Jednocześnie (absorbuje) znacznie większe ilości CO2 i uwalnia o 30% więcej tlenu niż drzewa. Jego ślad węglowy jest zatem neutralny w całym cyklu życia.

Czym jest bambus? Jak produkuje się z niego deski?

Podłogi bambusowe wbrew powszechnej opinii nie są podłogami drewnianymi, ponieważ sam bambus jest w rzeczywistości… trawą! Istnieje kilkadziesiąt rodzajów roślin, które nazywa się ogólnikowo bambusami. Wszystkie z nich cechuje rurkowaty kształt, bardzo szybki wzrost (w pełni rozwinięte rośliny ścina się średnio co 5 lat), brak przyrostu na grubość oraz duża wytrzymałość. Składają się niemal w całości ze zdrewniałej łodygi, którą w celu wyprodukowania podłogi rozdrabnia się na włókna. Włókna te układane są w formie i skręcane ze sobą, a następnie zalewane(ekologicznymi żywicami). Przygotowane w ten sposób bloki są cięte na mniejsze części i poddawane profilowaniu. W ten sposób otrzymujemy surowe deski bambusowe, które po wykończeniu i uszlachetnieniu są gotowe, by trafić do naszych domów. Dzięki tak specyficznej budowie właściwości oraz odporność podłóg bambusowych porównuje się do podłóg wyprodukowanych z uznawanych za najtwardsze gatunków drzew tropikalnych.

Montaż podłóg bambusowych Udekorowanie wnętrza podłogą bambusową jest bardzo proste i nie różni się zanadto od montażu zwykłych paneli PCV. Sam produkt można montować na wielu powierzchniach, nawet w obecności ogrzewania podłogowego (wodnego). Nowoczesne zamki wykorzystujące technologię TAP&GO oraz dwustronne uszlachetnianie pozwala z powodzeniem przyklejać podłogę do posadzki jak i układać na pływająco, a podczas samego procesu możliwa jest praca jednym panelem. Zachowując zasady określone w instrukcji montażu mamy gwarancję posiadania solidnej, długowiecznej, naturalnej podłogi, która wywoła uśmiech na twarzy każdego dnia. Łatwa konserwacja Odkurzacz oraz mop lub mokra ścierka w zupełności wystarczą do codziennej pielęgnacji Twojej bambusowej podłogi. Zadbaj o to, by środek, którym ją potraktujesz odpowiadał wykończeniu (środek do podłóg lakierowanych dla bambusa lakierowanego, środek do podłóg olejowanych dla bambusa olejowanego). Łatwe do recyklingu Podłogi bambusowe mogą być z powodzeniem użytkowane przez bardzo długi okres czasu. W zależności od wybranego wariantu niesamowicie odporna warstwa lakieru UV bądź oleju UV zabezpiecza sam bambus przed degradacją, a dzięki jednorodności materiału nawet zniszczoną warstwę wierzchnią można poddać renowacji przez cyklinowanie. Gdy jednak nastąpi czas na zmiany, bambus łatwo poddaje się recyklingowi m.in. jako surowiec wykorzystywany do produkcji płyt wiórowych.

Parametry techniczne

DŁUGOŚĆ – 1830 mm
SZEROKOŚĆ – 125 mm
GRUBOŚĆ – 14 mm
BUDOWA – Lita
WYKOŃCZENIE – Lakier UV/Olej UV
ŁĄCZENIE – Click

EKOLOGIA

KOLEKCJA

Karbon olejowany

14 x 125 x 1830 mm

Natur lakierowany

14 x 125 x 1830 mm

Karbon lakierowany

14 x 125 x 1830 mm

Natur olejowany

14 x 125 x 1830 mm

PODŁOGI BAMBUSOWE
PODŁOGI BAMBUSOWE
PODŁOGI BAMBUSOWE
PODŁOGI BAMBUSOWE

Antique lakierowany

14 x 125 x 1830 mm

*Zdjęcia prezentujące oferowany produkt mają jedynie charakter poglądowy. Rzeczywisty wygląd, w tym w szczególności kolor, wzór i struktura materiału mogą nieznacznie odbiegać od tych widocznych na zdjęciach (np. ze względu na różnice w ustawieniach i parametrach monitora / wyświetlacza).

Akcesoria

Bambusowe listwy przypodłogowe wykonane są z litej deski bambusowej powstałej w wyniku prasowania pod wysokim ciśnieniem trawy bambusowej. Posiadają doskonałe parametry techniczne. Przewyższają stabilnością i elastycznością rodzime gatunki drewna. Kolorem i rysunkiem usłojenia są doskonale dopasowane do podłóg bambus prasowany CLICK.