INSPIRACJE

Jaka podłoga do pokoju dziecięcego?

Jaka podłoga do pokoju dziecięcego?

Narodziny, zwłaszcza pierwszego dziecka to cud, ale i wyzwanie dla świeżo upieczonych rodziców. Jeszcze zanim się pojawi na tym świecie chcemy zadbać o jego bezpieczeństwo i zapewnić  jak najlepsze warunki dorastania. Myślimy o zabezpieczaniu ostrych krawędzi, schowaniu niebezpiecznych przedmiotów i wyborze podłogi, na której dziecko będzie stawiać pierwsze kroczki. Tylko jaką podłogę wybrać?

Rewolucja w domu i w życiu

Przychodzi taki moment w życiu, kiedy stajemy przed ogromną zmianą i wyjątkowym wyzwaniem, jakim są narodziny dziecka. Mniej więcej w tym samym momencie nasze mieszkanie nagle okazuje się zbyt ciasnym, a co gorsza potencjalnie niebezpiecznym miejscem. Wtedy też, dla dobra nowego członka rodziny – u progu prawdziwej rewolucji w naszym życiu – przeprowadzamy rewolucję w naszym mieszkaniu.

Zazwyczaj zaczyna się generalnym remontem mieszkania, często też zamianą mieszkania na większe, albo też po prostu podjęciem decyzji o budowie domu. Jednak bez względu to, którą opcję wybierzemy, w każdej z nich wszędzie pojawi się nowe wyposażenie: na rogach mebli pojawią się ochraniacze, na gniazdkach elektrycznych zamontujemy nakładki, a w przejściach barierki. Z kolei wybierając wyposażenie pokoju dziecięcego najczęściej decydujemy się na produkty bezpieczne i przyjazne dzieciom, jak np. zabawki drewniane, klejone bez formaldehydu, meble bez ostrych elementów, czy oczyszczacz powietrza. Warto wówczas pójść o krok dalej i pomyśleć również o bezpiecznej i solidnej podłodze, w końcu to na niej nasz bobas przeraczkuje wiele kilometrów, postawi swoje pierwsze kroki i spędzi na niej pierwsze lata swojego życia. Oto na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze podłogi.

Pozornie bezpieczny wybór

Bardzo często w pokoju dziecięcym kładziemy panele lakierowane, a na nie miękki i puszysty dywan lub wykładzinę. Mają one uchronić podłogę przed zarysowaniami i uszkodzeniami, które na pewno udekorują podłogę podczas zabawy, a przy okazji zabezpieczą kolanka dziecka przed sińcami. Wybierając miękkie podłoże mamy na uwadze przede wszystkim ich główną cechę – miękkość. Długie włosie dywanu ma uchronić wrażliwe kolanka przed siniakami przy okazji dbając o to, żeby szkrab czuł przyjemne ciepło i nie wyziębił się. Brzmi jak dobry pomysł? Tak, jeśli nie liczymy się ze zdrowiem maluszka. Okazuje się, że to, co pozornie wydaje się być dobrym wyborem, czasami może przysporzyć nam wiele kłopotów oraz mieć zły wpływ na zdrowie i rozwój dziecka.

Wybierając podłogę do pokoju dziecka trzeba zastanowić się nad tym, czy aby na pewno pofalowana, miękka, niestabilna powierzchnia sprzyja poprawnemu rozwojowi stawów w nóżkach i bioderkach dziecka podczas nauki chodzenia. Patrząc z tej perspektywy na panele podłogowe i miękki dywan, każdy odpowiedzialny rodzic poszuka innego rozwiązania. A może więc naturalne drewno?

Niedoceniane naturalne drewno

Jeśli chcemy zadbać o zdrowie i prawidłowy rozwój naszego malucha, drewniane podłogi warstwowe firmy Globalwood® są dobrym wyborem. Wiele osób, które nie miały z nimi do czynienia może uważać, że panele dębowe są bardzo drogie, a przy tym twarde, zimne i wrażliwe na uszkodzenia, których nie da się już naprawić. Otóż nic bardziej mylnego. Żaden z powszechnie stosowanych materiałów nie pozwoli stąpać tak twardo i stabilnie po ziemi, jak podłogi dębowe. Ich twarda, gładka, drewniana i dźwiękochłonna powierzchnia utrzymuje ciepło, zapewnia dobrą stabilizację oraz pewny krok przy nauce chodzenia. Dzięki temu zapewnimy dziecku prawidłowy rozwój układu ruchu, a przy tym zadbamy o jego komfort, chroniąc rączki i ciałko przed wyziębieniem przy raczkowaniu i codziennej zabawie.

À propos zabawy – nie bój się zarysowań! Podłodze olejowanej nie są one straszne! Na powierzchni większości podłóg lakierowanych jest twarda, chemiczna skorupa, w której łatwo pozostawić głębokie ślad, które oznaczają konieczność wymiany panelu. Natomiast dębowe, warstwowe podłogi olejowane na powierzchni mają naturalny, miękki olejowosk, który dobrze wchłania się w drewno, nie łuszczy się, a powoli zużywa. Dzięki temu samodzielne uzupełnianie zarysowań nie wiąże się ani z kosztownym zabiegiem, ani wymianą desko podłogowej. Nałożenie nowej warstwy oleju nie wymaga całkowitego „wyczyszczenia” starej i jest niemal tak proste jak malowanie farbami, dlatego nie sprawi to kłopotu żadnemu domorosłemu majsterkowiczowi.

Zespół Globalwood®
w Biuro Styl

Marka Globalwood®

Marka Globalwood® od firmy Biuro Styl oferuje warstwowe podłogi dębowe jako bezpieczne i ekologiczne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w pokoju Twojego dziecka, jak i w całym domu.

Lata doświadczeń i ciągłej pracy pozwoliły nam stworzyć wyjątkowy produkt, który będzie służył całej Twojej rodzinie i cieszył oczy domowników przez długie lata. Podłogi dębowe Globalwood® można stosować razem z ogrzewaniem podłogowym, są przy tym odporne na uszkodzenia i niestraszne im pazury domowego pupila.