Aktualności

Ogrzewanie podłogowe – nie tylko przy płytkach!

Mieszkanie w bloku z wielkiej płyty okazuje się ciasne i niewystarczające, a po tylu latach mieszkania chęć posiadania domu z ogródkiem staje się celem wielu młodych ludzi.

Nie lada zagwozdkę stanowi dla władz co większych miast coraz powszechniejsze zjawisko migracji mieszkańców na obrzeża miast.Polacy skuszeni wizją posiadania własnego domu, ogródka, większej przestrzeni, ciszy za ścianą, czy możliwości odizolowania się od pędu życia decydują się na wyprowadzkę z szarych miast – niezależnie od wieku, każdy ma swoje powody. Z pewnością wszyscy z nas mają jakiś przykład potwierdzający to zjawisko wśród znajomych, a kto wie – być może artykuł mówi właśnie o Was! Załoga GLOBALWOOD® rozumie to w stu procentach – prowincje mają swój urok.

Na potrzebę artykułu wcielimy się na moment w skórę przeciętnego Jana Kowalskiego, który postanowił uciec z metropolii. Założymy, że powodem tej decyzji są narodziny drugiego dziecka. Mieszkanie w bloku z wielkiej płyty okazuje się ciasne i niewystarczające, a po tylu latach mieszkania chęć posiadania domu z ogródkiem staje się celem wielu młodych ludzi.

Pan Jan wraz z małżonką zdołali zaoszczędzić trochę funduszy, mają przyzwoitą zdolność kredytową, klamka zapadła – przeprowadzamy się na wieś. Pierwszą kwestią, przed jaką stanie nasza przykładowa rodzina pragnąca własnego domu jest podjęcie decyzji, czy stawiamy na inwestycje od  dewelopera, czy stawiamy sami wymarzony dom. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. My w tym przypadku nie będziemy doradzać, decyzja należy do inwestorów. Z pewnością opcja „deweloper” jest wygodniejsza i większość się na nią zdecyduje. Przyjmijmy jednak, że bohater naszej historii postanowił sam postawić swój wymarzony dom i już nie może się doczekać, by zakasać rękawy. Ba! Zakupił już nawet działkę budowlaną. W tym momencie rozpoczyna się długa i bardzo ciężka droga, przepełniona mnóstwem ważnych decyzji do podjęcia – wielu nieodwracalnych, przesądzających o efekcie końcowym i jakości użytkowania nowego domu – marzenia.  Jak zaprojektować, kogo wynająć, jakich użyć materiałów, kiedy zacząć budowę, jaki styl we wnętrzach, co z wyposażeniem? To bardzo ogólny zarys problemów, przed jakimi stają mieszkańcy decydujący się na budowę domu, a najlepiej wiedzą to Ci, którzy już przez to przebrnęli.

Jak powiedziała kiedyś minister infrastruktury i rozwoju, Pani Elżbieta Bieńkowska – „Sorry, taki mamy klimat”. Jaki? A no taki, że każdy ogrzewanie w domu mieć musi. Pozostaje pytanie – jakie? Do wyboru mamy dwie możliwości – grzejniki ścienne lub ogrzewanie podłogowe. Klasyczne metody ogrzewania są wypierane przez nowoczesne ukryte systemy podłogowe nie tylko ze względów estetycznych, ale także przez oszczędność finansową przy dłuższym użytkowaniu. Pani Kowalska nie zważa jednak na te aspekty. Dla niej liczy się przede wszystkim to uczucie, które pojawia się o poranku, gdy stopy wyjęte spod wygrzanej przez noc kołdry stają na cieplutkiej podłodze. Nie mając w tej kwestii wiele do powiedzenia Pan Jan akceptuje ten wybór. Pojawia się jednak pytanie – jaką kłaść podłogę? Jako fani twardego podłoża Kowalscy mają ograniczone pole manewru.
– Płytki? A kto montuje płytki w sypialni? – rozwiązanie nieakceptowalne dla Pani domu, nieestetyczne.
– Panele? W mieszkaniu już są, strasznie skrzypią – powtórka nie wchodzi w grę.
– To może deski drewniane? – Tu protestuje Pan Kowalski. Wie, że to zabronione i może skutkować poskręcaniem i pękaniem desek. Nadmierna praca drewna sprawi, że pojawią się także widoczne szczeliny.
I tak nasi bohaterowie rozmyślają i rozmyślają zastanawiając się jakie inne rozwiązania mogłyby znaleźć zastosowanie w ich wymarzonej sypialni satysfakcjonując obie strony, kompletnie nie zdając sobie sprawy, że istnieje jeszcze jedno – nieoczywiste, a jednak bardzo bliskie już wymienionemu.

Podłogi dębowe marki GLOBALWOOD® to połączenie prawdziwego drewna z technologią budowy warstwowej podobnej do tej spotykanej przy najzwyklejszych laminowanych panelach podłogowych. Rdzeń deski stanowi sklejka, której zadaniem jest stabilizacja i powstrzymanie pracy drewna, natomiast jej powierzchnię zdobi naturalna lamela dębowa. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania możesz cieszyć się podłogą z dębiny przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego bez obaw, że podłoga ulegnie zniszczeniu. Dajemy na to aż 20 lat gwarancji! Ciesz się idealną, przyjemną w dotyku i ciepłą powierzchnią drewnianą każdego dnia. Twoje stopy podziękują Ci za to!